چیزهایی که پس از ارتقا از ویندوز ۱۰ به ویندوز ۱۱ از دست می‌دهید

سخت افزار مورد نیاز ویندوز 11

ویندوز 11 چیزهای زیادی برای ارائه دارد ، اما پس از ارتقا از ویندوز ۱۰ به ویندوز ۱۱ چند ویژگی از ویندوز 11 حذف می‌شوند.

ویندوز 11 در راه است و در اواخر سال جاری میلادی در دسترس قرار می گیرد ، ظاهر جدید ، رنگ های جدید و ویژگی های جدیدی به همراه خواهد داشت. اما ارتقا از ویندوز ۱۰ به ویندوز ۱۱ همه آنچه که در حال حاضر در ویندوز 10 وجود دارد در ویندوز ۱۱ باقی نمی‌ماند.

انتظار می رود از حالا تا عرضه عمومی ویندوز 11 ،ویژگی های زیادی اضافه یا کم شود ، اما در این مقاله همه چیزهایی که در ویندوز 11 از دست خواهیم داد را به شما اعلام می‌کنیم.

Internet Explorer یا اینترنت اکسپلورر

ردپاهای اینترنت اکسپلورر در ویندوز 11 برداشته می شود و Microsoft Edge جایگزین آن می شود.

Internet_Explorer_11_screenshot

Timeline یا تایم لاین

ممکن است شما هرگز از Timeline استفاده نکرده باشید ، که شاید یکی از دلایل حذف آن در ویندوز 11 همین باشد. این ویژگی به شما امکان می دهد فعالیت خود را در چندین کامپیوتر ویندوز طی 30 روز گذشته همگام سازی کنید (فایل هایی که باز کرده اید ، وب سایت هایی که شما از آنها بازدید کرده اید ، و غیره) و جا به جایی بین دستگاههایی که با همان حساب Microsoft وارد شده اید را آسان تر می کند.

Timeline یا تایم لاین

Live Tiles یا کاشی‌های زنده

برنامه نویسان واقعاً از ویژگی Live Tiles در منوی شروع Windows 10 استفاده نکردند ،این ویژگی اطلاعات زنده ی برنامه ها را در استارت ویندوز10 نمایش میداد مثلا برنامه آب و هوا دمای کنونی را نشان میداد. اگر فکر می کنید انی ویژگی خیلی شبیه ابزارک است ، حق با شماست. مایکروسافت قصد دارد ابزارک های دسک تاپ که در ویندوز 7 داشتیم را به ویندوز 11 بازگرداند ، بنابراین امیدواریم که آنها از Live Tiles بهتر کار کنند.

Start Menu Groups یا گروه‌های منوی استارت

یکی دیگر از ویژگی های حذف شده از منوی Start این است که کاربران می توانستند برنامه های استارت را با هم گروه بندی کرده و آنها را نام گذاری کننده مثلا: بهره وری ، تایپ، بازی ها یا موارد دیگر. طرح منوی Start نیز در ویندوز 11 دیگر قابل تغییر مجدد نیست ، بنابراین به نظر می رسد که مایکروسافت می خواهد منوی استارت را برای همه یکسان کند (و همچنین آن را به مرکز صفحه منتقل کند).

Start Menu Groups یا گروه‌های منوی استارت

Quick Status یا وضعیت سریع

در ویندوز 10 ، برنامه ها می توانند اطلاعات کمی را در صفحه قفل ویندوز برای یادآوری ذخیره کنند مثلا در مورد ایمیل های ورودی ، قرار ملاقات های تقویم آینده و غیره . این ویژگی که Quick Status نام دارد ، هنگام ورود ویندوز 11 برای برنامه ها در دسترس نخواهد بود.

Taskbar Location یا جایگاه نواروظیفه

در ویندوز 11 دیگر نمیتوانید تسک بار را به جای دلخواه منتقل کنید. نوار وظیفه فقط می تواند در ویندوز 11 در یک مکان باشد: در پایین صفحه. شاید هرگز متوجه این موضوع نشده باشید ، اما می توانید نوار وظیفه را در سمت چپ ، راست یا حتی بالای صفحه در ویندوز 10 قرار دهید.

Taskbar Location یا جایگاه نواروظیفه

حالت تبلت یا Tablet Mode


در ویندوز 10 میتوانید حالت اختصاصی ویندوز برای تبلت هایی مانند سرفیس پرو یا کامپیوتر های رومیزی یا لپ تاپ ها داشته باشید ، اما ویندوز 11 شامل حالت اختصاصی مثلا برای دستگاه های تبلت نخواهد بود. و قابل تنظیم دستی نیست. در عوض ، این قابلیت در برخی از دستگاه ها به طور خودکار اتفاق می افتند (مثلاً هنگام اتصال یا جدا کردن صفحه کلید یا بلوتوث). خودش به حالت تبلتی در می آید.

Cortana یا کورتانا

دستیار دیجیتالی مایکروسافت به طور کامل از ویندوز 11 حذف نمی شود ، اما از مراحل نصب ویندوز خارج می شود و دیگر به نوار وظیفه پین نمی شود. مشخص نیست مایکروسافت چه برنامه ای برای کورتانا در نظر گرفته است ، اما براساس ویژگی هایی که طی سال گذشته به آن اضافه شده است ، ممکن است به عنوان یک ابزار تجاری تغییر موقعیت دهد.

Windows S Mode یا حالت S ویندوز

پس از ارتقا از ویندوز ۱۰ به ویندوز ۱۱ این ویژگی دیگری است که کاملاً از بین نمی رود ، اما کمتر شاهد آن خواهید بود: حالت S که به منظور بهبود عملکرد و امنیت سیستم فقط به برنامه های فروشگاه رسمی مایکروسافت اجازه نصب می‌دهد ، که این قابلیت فقط در Windows 11 Home edition قابل فعال سازی است و در حال حاضر می توانید در Windows 10 Home و Windows 10 Pro از قابلیت حالت S استفاده کنید.

Skype یا اسکایپ

برنامه اسکایپ در ویندوز 10 جز برنامه های خود ویندوز بود و نیازی به نصب آن نبود ولی در ویندوز 11 اگر به آن نیاز داشته باشید باید به طور جداگانه خودتان آن را نصب کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *