ویندوز 11، Internet Explorer را حذف کرد

Internet_Explorer_11_screenshot

در برهه ای از عمر ویندوز 10 ، می توانستید Internet Explorer ، نسخه قدیمی Microsoft Edge و Edge جدید دارای سیستم عامل Chromium را نصب کنید. این سه مرورگر تصویر خوبی از مبارزات مایکروسافت با وب طی یک دهه گذشته بود ، اما حالا که اینترنت اکسپلورر قرار است در سال 2022 پشتیبانی اش خاتمه می یابد،مایکروسافت تصمیم گرفته اینترنت اکسپلورر را هم از ویندوز جدیدش حذف کند.

مایکروسافت دیروز اعلام کرد که اینترنت اکسپلورر در ویندوز 11 “غیرفعال” خواهد شد. در ابتدا ، ما فکر کردیم که که اینترنت اکسپلورر در 15 ژوئن 2022 زودتر از تاریخ اعلام شده پشتیبانی اش خاتمه می یابد، اما در واقع به طور کامل از ویندوز 11 ناپدید می شود. سخنگوی مایکروسافت می گوید: “برنامه دسک تاپ Internet Explorer 11 در ویندوز 11 در دسترس نخواهد بود. Microsoft Edge مرورگر پیش فرض ویندوز 11 است.” “موتور MSHTML به عنوان بخشی از سیستم عامل ویندوز 11 برای حالت power IE در Microsoft Edge وجود دارد.”

در ویندوز ۱۱ IE اجرا نمی شود و بجایش مرورگر جدید اجرا می شود.

ما انتظار حضور اینترنت اکسپلورر در ویندوز 11 را نداشتیم ، ولی مایکروسافت هشدار داد که کانال خدمات بلند مدت (LTSC) ویندوز 10 را تا 15 ژوئن 2022 ، همچنین تا سال آینده اینترنت اکسپلورر را خواهد داشت. ویندوز 11 اکنون مرورگر را به طور کامل حذف می کند ، و اگر از دستور هایی مانند iexplore استفاده کنید، به جای IE به Microsoft Edge برایتان باز می شود.

برای اولین بار است که پس از ۲۰ سال مایکروسافت دیگر اینترنت اکسپلورر را در ویندوز هایش ندارد. اگر حافظه من درست عمل کند، Windows 95 OEM Service Release 2.5 در سال 1997 اولین باری بود که مایکروسافت به طور صریح اینترنت اکسپلورر را به Windows Explorer و سایر قسمتهای اصلی ویندوز وارد کرد.

منبع theverge

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *