رویه‌های بازگردانی کالا

در چه شرایطی میتوانم کالای خود را بازگردانم؟

آسودگی خاطر و خرسندی مندی مشتریان همیشه از الویت‏‌های رایتاپ بوده است و رایتاپ در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط خوب و مورد قبول به دست مشتری برسد. با این وجود احتمال دارد مشتریان گرامی پس از خرید، با مشکلاتی روبرو شوند که در اینجا خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. همه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی از طرف رایتاپ هستند و مشمول 7 روز مهلت تست و بازگشت کالا می شوند. البته این گارانتی شامل کالاهای گارانتی دار که از طرف شرکت سازنده گارانتی شده نمی باشد. در مورد این کالاها اقدامات مربوطه باید از طریق شرکت گارانتی کننده صورت گرفته و رایتاپ در این روند نقشی ندارد.

شرایط بازگرداندن کالا چگونه است؟

اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.
 • – اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا ۴۸ ساعت پس از دریافت کالا، به رایتاپ در تلگرام یا واتس اپ اطلاع داده شود.
 • لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان ۷ روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
 • استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به رایتاپ بازگردانده شود.
 • برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات روی محصول، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 • این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه‌اندازی، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.
اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد.
 • – وجود مغایرت و تفاوت، باید حداکثر در ۴۸ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش رایتاپ از طریق تلفن، واتس اپ، تلگرام یا تماس تلفنی اطلاع داده شود.
 • اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل دیده شدن است، مانند رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
 • عکس محصولات برای اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت است.
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
 • در صورتی که امکان شناسایی مغایرت تنها با باز کردن بسته‌بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن حتما خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به رایتاپ بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش‌کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 • توجه بند ۱: درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.
 • توجه بند ۲: از آنجا که رایتاپ یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، حق بازگردانی کالا براساس شرایط صرفا متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است ( سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود)
 • توجه بند ۳: خریدار می‌بایست حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از اطلاع کالا را مرجوع نماید در غیر این صورت رایتاپ هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و شکستگی داشته باشد.
 • شکستگی یا ایراد فیزیکی باید نهایتا در ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش رایتاپ از طریق تلفن، تلگرام، واتس اپ یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.
 • لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به رایتاپ بازگردانده شود.
 • برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
اگر مشتری از خرید خود صرف نظر کند یا پشیمان شود.
 • توجه بند ۱: انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.
 • توجه بند ۲: از آنجا که رایتاپ یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، حق بازگردانی کالا براساس شرایط صرفا متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است ( سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود)
 • – اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارش‌های رایتاپ (شماره تلفن 09219865023) اطلاع داده شود.
 • اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 7 روز‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.
 • با استناد به “توجه بند ۱” در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. . لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته‌بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد. همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.
اگر در هنگام حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.
 • – آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش رایتاپ اطلاع داده شود.
  – با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه موسوله ها، و تحویل آن ها به سازمان پست جمهوری اسلامی ایران و بیمه‌ی کالاها، بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل پست است.

کالا را چطور ارسال کنیم؟

– لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی تماس بگیرید.
– از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش رایتاپ جداً، خودداری کنید.
– برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
-درصورت ارسال با پست سفارشی ، عکس و تصویری از رسید پستی تهیه و به تلگرام یا واتس اپ 09219865023 بفرستید.

– بسته خود را به آدرس زیر ارسال کنید.

قم، پردیسان، خیابان شجاعت ۳، کوچه دوم، مجتمع مهدی