برای نصب ویندوز 11 در لپ تاپ باید وبکم داشته باشید

سخت افزار مورد نیاز ویندوز 11

مایکروسافت می خواهد از سال 2023 همه لپ تاپ های ویندوز 11 دارای وب کم با کیفیت بالا باشند

ویندوز 11 چه جور وب کمی میخواد؟

  • دوربین باید از نوردهی خودکار و تعادل خودکار سفید پشتیبانی کند
  • مایکروسافت می گوید که دوربین باید در شرایط کم نور 10 فریم در ثانیه را حفظ کند
  • این الزام نشان می دهد که ویندوز 11 ممکن است از سال 2023 روی لپ تاپ های بدون دوربین یا بدون-HD کار نکند

مایکروسافت به تازگی از جدیدترین نسل ویندوز 11 رونمایی کرده است که با بهبود در گیمینگ همراه بوده است. برای این سیستم عامل هنوز یک جدول زمانی مشخص در مورد عرضه ارائه نشده است ،مایکروسافت مطلب جدیدی را منتشر کرده است که شامل “حداقل نیازهای سخت افزار” برای سیستم عامل بعدی است. یکی از مهمترین موارد مورد نیاز (در عین حال عجیب) وجود دوربین جلو در لپ تاپ است که فعلاً خداروشکر همچنان اختیاری است. با این حال ، به نظر می رسد این نیاز سخت افزاری برای همه لپ تاپ های ویندوز 11 و نه رایانه های رومیزی از اول ژانویه 2023 اجباری است.

در مطلب سخت افزار مورد نیاز به ویندوز 11 ، مایکروسافت خاطر نشان می کند که دوربین جلوی لپ تاپ باید حداقل وضوح تصویر HD (1280 × 720 پیکسل) با حداقل 15 فریم در ثانیه را داشته باشد. در شرایط کم نور ، دوربین باید 10 فریم در ثانیه را حفظ کند.همچنین وب کم باید از نوردهی خودکار و تعادل خودکار سفید نیز پشتیبانی کند. این نشان می دهد که ویندوز 11 از سال 2023 ممکن است از لپ تاپ های فاقد دوربین یا ساب-HD پشتیبانی نکند یا روی آنها کار نکند.

چرا مایکروسافت برای ویندوز 11 به وب کم نیاز دارد؟

دلایل دقیق نیاز به چنین دوربینی در ویندوز 11 هنوز مشخص نیست ، هرچند احتمال دارد Windows Hello که سیستم شناسایی چهره مایکروسافت برای ورود به سیستم بدون رمز عبوراست باعث این درخواست مایکروسافت شده باشد. این نیاز جدید مایکروسافت می تواند منجر به هیاهو و نارضایتی کاربران در میان طرفداران حفظ حریم خصوصی شود. همچنین ترس از غول های فناوری دسترسی ناخواسته به دوربین های لپ تاپ (یا هر سخت افزار) یا میکروفون شود.

منبع news18

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *