مایکروسافت در 14 اکتبر 2025 پشتیبانی از ویندوز 10 را پایان می دهد

انتشار ویندوز 11
نشانه دیگری که نشان می دهد نسخه جدید ویندوز در راه است.

مایکروسافت در 14 اکتبر 2025 پشتیبانی از ویندوز 10 را خاتمه می دهد. بیش از 10 سال از معرفی سیستم عامل ویندوز می گذرد. مایکروسافت تاریخ بازنشستگی ویندوز 10 را در یک در سایتش اعلام کرده است. توروت گزارش می دهد که این اولین بار است که مایکروسافت پایان پشتیبانی از ویندوز 10 را اعلام می کند.

اینکه مایکروسافت میخواهد در یک تاریخی به پشتیبانی از ویندوز ۱۰ پایان دهد به این معناست که قرار است ویندوز جدیدی احتمالا به نام ویندوز ۱۱ بیاید.

ما انتظار داریم مایکروسافت نسخه جدیدی از ویندوز را با تغییرات قابل توجه رابط کاربری و بهبود اساسی در فروشگاه Windows اعلام کند. مایکروسافت در حال کار بر روی برنامه ای با نام رمز “Sun Valley” است که این شرکت از آن به عنوان “جوان سازی بصری گسترده ویندوز” یاد کرده است.

این را به خاطر داشته باشید مایکروسافت هنوز در محله پشتیبانی کامل ویندوز ۱۰ است و هنوز به مرحله پشتیبانی extended نرسیده است. در پشتیبانی extended به روز رسانی ها فقط به روز رسانی های امنیتی هست و بهبود و ارتقایی صورت نمیگیرد.

مایکروسافت ممکن است ویندوز 10 را به عنوان “آخرین نسخه ویندوز” توصیف کرده باشد ، اما اکنون تقریباً شش سال از زمان انتشار آن می گذرد و مایکروسافت به نظر می رسد آماده است تا به ویندوز جدیدی بپردازد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *