لپ‌تاپ ریفربیش شده (Refurbished) چیست؟

لپتاپ ریفر اپل مک بوک

لپ‌تاپ ریفربیش چیست؟

به طور خلاصه لپ‌تاپ ریفربیشد لپ‌تاپ دست‌دوم است که هیچگاه استفاده نشده است! لپتاپی را اصطلاحا ریفربیش گویند که در واقع بازسازی شده باشد. این لپتاپها در واقع به دلیل بروز مشکلاتی به تولیدکننده مرجوع می‌شوند و کارخانه پس از رفع مشکل مجددا با عنوان ریفربیشد Refurbished به بازار عرضه میشود. حتی گاهی اوقات ممکن است مشکل این دستگاه ها فنی نیز نباشد و تنها در حد اشکالات ظاهری باشد.

لپ تاپ ریفربیشد شده (ریفربیشد) چیست و چگونه می‌توانیم آن را از لپتاپ آکبند تمییز دهیم؟ رایتاپ در مقاله‌ی پیش‌رو، به بررسی این پرسش می‌پردازد.

چرا باید لپ‌تاپ ریفربیش بخریم؟

علتش واضح هست، قیمت. لبتاپ ریفربیشد با قیمت کم تری توسط کارخانه در بازار ارائه می‌شود. ولی آیا واقعا میتوان به یک کالای ریفربیش اطمینان کرد؟ پاسخ مثبت است. این لپ‌تاپ ها پس از رفع مشکل مجددا توسط کارخانه تست می‌شود و سپس مجددا در بازار ارائه میشود و اگر مشکلی داشته باشند هیچ گاه به‌فروش نمی‌رسد.

دیگه چه اصطلاحاتی شبیه به ریفربیشد داریم؟

باید دقت داشته باشید که معنای ریفربیشد در مناطق مختلف متفاوت است. به عنوان نمونه شاید در کشوری بابت یک مشکل ظاهری کوچک دستگاهی ریفربیشد نام گذاری شود و دستگاهی دیگر به علت خرابی مادربرد ریفربیش نامیده شود. در واقع در کشورهای پیشرفته ریفربیش انواع مختلفی دارند. مثلا Used به معنی استفاده شده ، Like New به معنای در حد نو ، Repaired به معنی تعمیری ، Recycled که به معنای تعمیر اساسی است.

لپتاب های ریفربیشد استفاده شده اند؟

لپ تاپ های ریفر بر عکس تبلیغاتی كه شركت های دیگر انجام می‌دهند ، دست دوم یا مصرف شده نیستند بلكه لپ تاپ هایی هستند كه در كشور های اروپایی و آمریكا جهت معرفی یا عرضه در نمایشگاه و ویترین های نمایندگی های رسمی بوده اند ولی چون سیاست های مبنا بر مشتری كشور های جهان اول با ایران فرق دارد اینجور دستگاه ها مستقیما به فروش نمی رسد بلكه به كارخانه سازنده برگشته و بعد از تست دوباره و قرار گرفتن در قوطی كه برچسب ریفربیش دارد به فروش میرسد.

این رو هم باید توجه داشته باشید که برخی از فروشگاه‌های غیر منصف این لپ تاپ ریفربیشد رو به عنوان لپ‌تاپ نو و آک به مشتری می‌فروشند.

لپ‌تاپهای ریفر رو از کجا بخرم؟

رایتاپ این لپ‌تاپ های ریفر رو به بهترین قیمت و با گارانتی سلامت و اصالت به فروش می‌رساند.

4.2/5 - (5 امتیاز)

One thought on “لپ‌تاپ ریفربیش شده (Refurbished) چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *