چرا به لپ تاپ شخصی نیاز است؟ چرا نباید از لپ تاپ شرکت برای امور شخصی استفاده کرد؟

لپ تاپ استوک 12.5 اینچی Dell مدل Latitude E7270 صفحه کلید

انجام کارهای شخصی و… روی لپ تاپ شرکت/اداره حریم خصوصی شما را به خطر می‌اندازد.

فرض شما یک شغل جدید پیدا کردید و در این شغل آنها به شما یک لپ تاپ جدید برای کار به شما داده اند. عالی ، ولی شاید با خود فکر کنید دیگر به لپ تاپ شخصی نیاز ندارم و همه کارهایم را با همین لپ تاپ اداره انجام می‌دهم.

نظرسنجی ها نشان داده است که بیش از نیمی از کارمندان برای انجام کارهای شخصی از وسایل سازمانی(لپ تاپ اداره) استفاده می کنند-اعم از ارسال پیام های شخصی ، خرید آنلاین ، دسترسی به شبکه های اجتماعی یا خواندن اخبار و…

انجام کارهای شخصی مثل پیام های چت گروهی ، خواندن اخبار ، پرداخت صورتحساب ها و… در لپ تاپ یا کامپیوتر اداره می‌تواند بسیار وسوسه انگیز باشد به ویژه برای افرادی که از خانه کار می کنند یا دورکاری دارند. و احتمالا شما هم همین کار را انجام می‌دهید. این کار ممکن است از همه مهم‌تر صرفه جویی در هزینه باشد.

اما ما حامل خبرهای بد برای شما در مورد این کار هستیم: این کار را نکنید. خواهش می کنم ، التماس می کنم ، این کار را نکنید.

مهمترین نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است که اگر از لپ تاپ سازمانی استفاده می کنید ، باید در نظر داشته باشید که واحد فناوری اطلاعات اداره‌ی شما می تواند کارهای شما را در لپ تاپ‌تان ببیند و شما را زیر نظر داشته باشد. شرکت ها انواع ابزارهای نظارت بر دستگاه های کارکنان خود را در اختیار دارند اعم از- صفحه کلید ، ردیابی بیومتریک ، موقعیت جغرافیایی ، نرم افزاری که وب گردی و رفتار رسانه های اجتماعی را دنبال می کند. بیش از نیمی از آنها از نرم افزارهای نظارت استفاده می کنند و استفاده از این نرم افزار ها در سراسر دنیا در همه گیری COVID-19 رواج بیشتری پیدا کرده است.

شرکت‌ها می‌توانند برنامه‌ها یا حتی صفحه نمایش لپ تاپ شان را که شما دارید با آن کار می‌کنید را ببینند. حتی اگر اکانت جداگانه ساخته‌اید باید بگوییم بله باز هم می‌توانند این کار را بکنند.

رایان توهیل ، که 20 سال در فناوری اطلاعات یک شرکت کار کرده است، می گوید: “اگر از لپ تاپ شرکت استفاده می کنید ، باید در نظر داشته باشید که فناوری اطلاعات شرکت شما می تواند همه چیز را ببیند.” “این لپ تاپ شرکت است. مالک آن هستند. در یک سیستم نرم افزار اطلاعات شرکت ثبت شده است که در آن می توانند سایت‌هایی را که در اینترنت می روید ردیابی کنند. ” توهیل تأکید کرد که همه شرکت‌ها به طور منظم فعالیت کارمندانشان را زیر نظر ندارند – اما همیشه این خطر وجود دارد که آنها بتوانند ببینند شما چکار می‌کنید.

آنها همچنین می توانند به هر چیزی که دانلود می کنید دسترسی پیدا کنند. دانلود برخی از عکس های شخصی یا پیام های متنی بر روی دستگاه اداره شما خطرناک است – ممکن است بگویید قبل از تحویل دستگاه به اداره آن فایل ها را پاک می‌کنم اما برخی از شرکت ها در واقع به شما اجازه نمی دهند اطلاعات و فایل های خود را قبل از تحویل دادن پاک کنید ، صرف نظر از اینکه محتویات آن چقدر شخصی هستند. نرم افزار هایی وجود دارد که لپ تاپ شما را فریز می‌کند و هرچه که داخل لپ تاپ کپی یا دانلود کنید پاک نخواهند شد مگر به دست مسول it شرکت.

می‌دانیم که استفاده از لپ تاپ اداره/شرکت شما به عنوان یک لپ تاپ شخصی ممکن است یک اقدام مناسب برای کاهش هزینه ها به نظر برسد ، اما رایتاپ یک خبر خوب برای شما دارد: لپ تاپ های استوک و اپن باکس نیازی به هزینه چندانی ندارد ، مخصوصاً اگر قصد دارید از آن برای ارسال ایمیل ، وب گردی و کارهای عادی استفاده کنید. برخی از بهترین لپ تاپ هایی که می توانید خریداری کنید قیمتی زیر ده میلیون تومان دارند.

منبع: theverge

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *