برگرداندن لپ تاپ به تنظیمات کارخانه + آموزش و چگونگی

برگرداندن لپ تاپ به تنظیمات کارخانه

برگرداندن لپ تاپ به تنظیمات کارخانه میتواند مزایای مختلفی داشته باشه مثلا اگر لپ تاپ شما به شدت کند شده این کار میتواند کمک زیادی کند یا مثلا اگر میخواهید لپ تاپ خود را بفروشید نیاز دارید همه چیز را پاک کنید و با بازگردانی لپ تاپ به حالت کارخانه و با تنها چند کلیک این کار رو انجام دهید.

اگر فکر می‌کنید لپ تاپ شما به خوبی کار نمی کند یا پیام های خطای نگران کننده ای دریافت می کنید ، ممکن است زمان آن رسیده باشد که لپ تاپ خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. قبل از انتخاب گزینه فکتوری ریست ، اطمینان حاصل کنید که قبل از تنظیم از فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید تا چیزی را از دست ندهید. وقتی که فکتوری ریست تمام شد میتوانید دوباره برنامه ها را نصب کنید و فایل ها را برگردانید.

بازگرداندن لپ تاپ به تنظیمات کارخانه در ویندوز 10

جهت انجام بازنشانی به تنظیمات کارخانه در ویندوز 10 ، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید و (امیدوارم) دوباره لپ تاپ خود را بدون مشکل اجرا کنید.

1-باز کردن Settings: روی منوی استارت کلیک کنید و نماد چرخ دنده را در سمت چپ پایین انتخاب کنید تا پنجره Settings باز شود. در قسمت Settings ، برای ادامه روی Update & Security کلیک کنید.

2- انتخاب Recovery Options: روی تب Recovery کلیک کنید و در قسمت Reset this PC روی گزینه Get started کلیک کنید.

3-حفظ یا حذف فایل ها:

در این مرحله ، شما دو گزینه دارید. شما می توانید فایل های شخصی خود را نگه دارید و فقط برنامه ها و تنظیمات ست شده را حذف کنید ، یا می توانید همه چیز را پاک کنید و از ابتدا شروع کنید. هر گزینه یک تنظیم اضافی برای شما دارد.

اگر گزینه Keep my files را انتخاب می کنید ، برنامه ها حذف میشوند و تنظیمات به حالت پیش فرض تنظیم می‌شوند. اگر Remove everything را انتخاب می کنید ،همه فایل ها و تنظیمات و برنامه ها حذف می شود و لپ تاپ به حالت اولیه برمیگردد.

اگر میخواهید لپ تاپ تان را بفروشید پیشنهاد ما گزینه دوم است.

4-بازگردانی لپ تاپ به حالت کارخانه:

بعد از اینکه که تصمیم گرفتید که کدام گزینه را انتخاب کنید ، Next را بزنید و قبل از تصمیم نهایی ، ویندوز به شما می گوید که چه چیزی حذف می شود. در صورت انتخاب Keep my files ، می توانید لیستی از برنامه هایی را که با انجام این کار حذف می شوند ، را مشاهده کنید.

در نهایت ، روی Reset کلیک کنید ویندوز کار را شروع کند. لپ تاپ یا کامپیوتر شما راه اندازی مجدد و ریستارت می شود و پس از چند دقیقه دوباره بوت می شود. وقتی به ویندوز 10 باز می گردید ، می بینید که هر چیزی را که برای حذف انتخاب کرده اید از دستگاه پاک شده است. اگر از فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، اکنون می توانید آنها را در دستگاه بازیابی کنید.

منبع: پیسی مگ

4.8/5 - (34 امتیاز)

One thought on “برگرداندن لپ تاپ به تنظیمات کارخانه + آموزش و چگونگی

  1. شایان میگوید:

    ببخشید میگم اگه بره روی تنظیمات کار خانه ویندوز هم میپره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *