تفاوت و فرق بین نوت بوک ، لپ تاپ و اولترابوک چیست؟

تفاوت لپ تاپ نوت بوک و الترابوک

به دنبال یک لپ تاپ جدید هستید؟ اما آیا در نام های مختلفی که دارند گیج می‌شوید؟ علاوه بر لپ تاپ ها نوت بوک ها و اولترابوک ها نیز وجود دارند. اما تفاوت و فرق بین نوت بوک ، لپ تاپ و اولترابوک چیست؟ می توانید آن را در این مقاله بخوانید.

تفاوت های اصلی و فرق بین لپ تاپ ، نوت بوک و اولترابوک

لپ تاپلپ تاپ یک کامپیوتر قابل حمل با صفحه نمایش و صفحه کلید داخلی است.
نوت بوکیک نوت بوک در واقع همان لپ تاپ است.
الترابوکاولترابوک ها لپ تاپ هایی با ضخامت حداکثر 1.5 سانتی متر با پردازنده‌های Intel Core i3 ، i5 یا i7 و هارد SSD هستند.

لپ‌تاپ چیست؟

در واقع لپ تاپ یک کامپیوتر قابل حمل با صفحه نمایش و صفحه کلید داخلی است. در ابتدا ، ایده این بود که از لپ تاپ در Lap(دامان-در بدن انسان، به پهنهٔ روی ران و حد فاصل بین زانو تا مفصل ران را دامان، دامَن، دامنگاه یا بغل می‌گویند.) انسان استفاده شود، از این رو نام لپ تاپ نامیده شد. اولین لپ تاپ ها واقعا بزرگ بودند ، اما امروزه نازک تر و سبک تر شده‌اند.

تفاوت الترا بوک و لپ تاپ

نوت بوک چیست؟

از آنجا که لپ تاپ ها نازک شده‌اند، برخی سازنده ها برای اینکه نازک بودن آن ها را در واژه بیان کنند از واژه‌ی نوت بوک (به فارسی دفترچه یادداشت) در تبلیغات خود استفاده کردند. لپ تاپ ها اغلب نوت بوک هم نامیده می شوند. در واقع ، لپ تاپ ها و نوت بوک ها یکسان هستند.

اولترابوک چیست؟

Ultrabook نامی است که از شرکت Intel سرچشمه گرفته است. یک نوت بوک فقط در صورتی یک اولترابوک است که ضخامت آن تا 1.5 سانتی متر باشد، دارای پردازنده اینتل باشد و هارد SSD داشته باشد. بزرگترین تفاوت با لپ تاپ های دیگر این است که یک اولترابوک اغلب دارای سخت افزار قوی تری است ، همیشه دارای پردازنده Intel Core i3 ، i5 یا i7 است و به راحتی قابل حمل است. Ultrabook ها لپ تاپ های ایده آل برای کاربرانی هستند که از لپ تاپ خود درخواست زیادی می کنند و زیاد در سفر هستند.

انواع الترابوک

کدام یک برای من بهتر است؟

برای پاسخ به این سوال ، باید به این فکر کنید که از لپ تاپ برای چه کاری میخواهید استفاده کنید و آیا نوت بوک را در سفر زیاد با خود می برید یا خیر. اگر فقط می خواهید در اینترنت و ایمیل گشت و گذار کنید یا اگر از دستگاه زیاد در یک مکان ثابت استفاده می کنید ، یک نوت بوک کافی است. اما اگر زیاد در سفر هستید و از نرم افزارهای سنگینی مانند فتوشاپ استفاده می کنید، اولترابوک توصیه می شود.

تفاوت و فرق لب تاب، لپتاب، لب‌تاپ و لپ تاپ چیست؟

لب تاب، لپتاب و لب‌تاپ اشتباهات عامیانه در بیان واژه‌ی انگلیسی Laptop است و نوشتار و گفتار درست آن لپ‌تاپ است و در خود دستگاه تفاوتی ندارد.

منبع: کول بلو

4.5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *